Raul Florescu: „PDL a cerut în Parlament anularea accizei de 7 eurocenți și a taxei pe stâlp”

Partidul Democrat Liberal nu se rezumă la acțiunile de conștientizare a românilor asupra consecințelor pe care introducerea accizei suplimentare la carburanți le are asupra vieții de zi cu zi, susține președintele interimar al organizației PDL Buzău, Raul Florescu. Într-o declarație pe care acesta a acordat-o cotidianului OPINIA, el spune că partidul său a promovat în Parlament inițiative legislative prin care a cerut atât anularea taxei pe carburanți, cât și a celei pe stâlp.

Liberalii, așii discursului dublu

La Centru, frăția cu PSD este ,,trădare”, în teritoriu, ,,spre binele cetățenilor”

Unul dintre liberalii a fost dat afară din PNL, dupăce a îndrăznit să critice deciziile condu­cerii partidului, mai exact pe cele

Va primi și Buzăul ,,bani electorali pentru deszăpezire“?

Parlamentul a votat, săptămână trecută, o lege inițiată de Guvern prin care mai multe consilii județene și primării vor primi, practic, în plină campanie electorală, gratuit, câteva tone de benzinăși motorină din rezerva de stat. Este vorba despre județele din sudul și sud-estul țării care au fost, în luna ianuarie, sub cod portocaliu sau roșu de viscol și ninsoare, care vor primi acești bani după trei luni de la topirea zăpezii.

Consilierul județean PDL Raul Florescu a cerut comisie de anchetă / Un nou ,,caz Aldeni“, la CITO Rm. Sărat?

Interni hrăniți prost și metode de contenționare discutabile, cam acestea ar fi sesizările pe care liderul consilierilor județeni ai Partidului Democrat Liberali, Raul Florescu, președinte interimar al PDL Buzău, susține că le-ar fi primit în legătură cu Centrul de Integrare cu Terapie Ocupațională de la Râmnicu Sărat.

Pentru că, la Buzău, ,,PNL+PSD=Love“, democrat-liberalii îl somează pe președintele liberal al Consiliului Județean / Raul Florescu: „Cristinel Bîgiu trebuie să se hotărască dacă este în opoziție sau la putere“

Președintele liberal al Consiliului Județean, Cristinel Bîgiu, trebuie să se decidă dacă este în opoziție sau la putere, a declarat președintele interimar al organizației județene a Partidului Democrat Liberal,

Raul Florescu: „Președintele Bîgiu trebuie să se hotărască dacă este în opoziție sau la putere”

Președintele liberal al Consiliului Județean, Cristinel Bîgiu, trebuie să se decidă dacă este în opoziție sau la putere, a declarat președintele interimar al organizației județene a Partidului Democrat Liberal, Raul Florescu, care este și liderul consilierilor județeni PDL. Acesta a  făcut aceste afirmații pe parcursul unei conferințe de presă, referindu-se la discursurile pe care le-au susținut joi, la Buzău, președintele Partidului Național Liberal, Crin Antonescu, și liderul deputaților liberali, George Scutaru, la lucrările Delegației Permanente a organizației județene PNL. Cei doi au afirmat, cu acea ocazie, că alegerile europarlamentare vor trebui să demonstreze că PNL este cel mai puternic partid de opoziție din dreapta eșichierului politic românesc.