Președintele organizației județene a Partidului Poporului-Dan Diaconescu, consilierul județean Eduard Dumitrașcu, a devenit membru în noul Consiliu de Administrație al TVR, după ce Camera Deputailor și Senatul au
votat, în ședință comună, noua conducere a Societății Române de Televiziune. Noii membri titulari din CA al SRTV sunt: Stelian Tănase (propus de PNL), Dan Andrei Muraru (propus de PNL), Claudiu Brânzan (propus de PSD), Cătălin Blebea (propus de PSD), Radu Carp (propus de PDL), Adrian Bucur (propus de PC), Eduard Dumitrașcu (propus de PP-DD), Romina Gabriela Surugiu (propusă de Administrația Prezidențială), Corneliu Calotă (propus de Guvern), Debreczeni Hajnalka (propus de UDMR) și Raico Cornea (propus de minoritățile naționale).
Membrii supleanți sunt: Manuela Cazan Pachela, Ruxandra Garofeanu, Mircea Fechet, Cristian Vasile Petcu, Adriana Silvia Meseșan, Rostaș-Peter Istvan, Marius Epure, Florin Condurățeanu, Adrian Ștefan Bădescu și Andrea Julika Ghiță.