Cezar Preda: „Nu voi reveni niciodată la conducerea PDL Buzău”
Fostul preşedinte al organizaţiei judeţene a Partidului Democrat Liberal a declarat, vineri, că este decis să nu mai revină niciodată la conducerea acestei formaţiuni politice, dar îşi va canaliza energia asupra activităţii politice din muncipiul Buzău, care include colegiul pe care îl reprezintă în Parlament. El a făcut aceste afirmaţii la prima conferinţă de presă pe care a susţinut-o la sediul noului său birou parlamentar, pe parcursul căreia a afirmat: „Acest parcurs al meu de acum înainte vine să fixeze şi mai bine hotărârea mea de a nu reveni niciodată la conducerea PDL Buzău.