*S-a stabilit că era deja la a treia faptă, el tăind în total 35 de arbori nemarcaţi
De câteva zile, dintr-o pădure de pe raza comunei Tisău, aparţinând unui bucureştean, dar şi de pe o altă parcelă aflată în administrarea Ocolului Silvic, începuseră să dispară peste noapte arbori nemarcaţi, în special fagi, din care nu mai rămâneau decât cioatele. Situaţia a fost semnalată poliţiştilor de către reprezentanţii Ocolului Silvic Tisău, care au demarat, împreună cu aceştia, o serie de verificări în zonele în care fuseseră comise furturile, convinşi fiind că hoţii nu se vor putea abţine şi se vor întoarce la locul faptei.