Buzoianul Cristi Romanescu, pentru a doua oară în Board of Directors
Preşedintele FR de Tenis de Masă va reprezenta Europa în cel mai important organism internaţional
Fostul tenismen Cristi Romanescu, actualmente preşedintele Federaţiei Române de Tenis de Masă, a fost ales a doua oară consecutiv ca reprezentant al Europei în Board of Directors, organismul suprem de conducere în tenisul de masă, care este alcătuit din câte un reprezentant al fiecărui continent, plus cei mai importanţi oameni de specialitate, cu palmares stufos în tenisul de masă. Alegerile au avut loc la Paris, oraş care a găzduit şi Campionatul Mondial de tenis de masă.