Măsura prin care mii de buzoieni pot rămâne fără despăgubiri pentru casele care le-au fost naţionalizate
După ani de zile în care au făcut demersuri fără număr şi au aşteptat să le fie recunoscut un drept de moştenire asupra unui imobil confiscat abuziv în perioada 6 martie 1945 – 22 decembrie 1989, proprietarii imobilelor naţionalizate bifează o altă obligaţie nerespectată de instituţiile implicate în procesul de acordare a despăgubirilor pentru bunurile … Citește mai mult