Un buzoian rămas fără organul genital acuză Spitalul Județean de malpraxis
Un buzoian de 55 de ani trăiește un calvar, după ce, firesc, și-a pus toată speranța pentru vindecarea unei suferințe medicale în Spitalul Județean de Urgență Buzău. În schimb, acesta nu a ieșit vindecat sau cel puțin cu o stare ameliorată din cea mai mare unitate spitalicească din județ, ci mutilat pe viață.