Iepurașul a venit, anul acesta, și pentru copiii și mamele din Centrul de Primire a Copilului în Regim de Urgență din Cartierul Obor, prin intermediul celor aproximativ 40 de membri ai Organizației de Tineret a Partidului Democrat Liberal. Aceștia au mers, vineri, la așezământul respectiv, unde au dus, pentru cei 40 de interni ai centrului, pachete cu dulciuri, haine și jucării.
„Am încercat să aducem un strop de bucurie celor care vor întâmpina Învierea Domnului aici, în centru, unde, alături de cele șapte mămici cu bebelușii lor, se află copii și tineri cu vârste de până la 17 ani”, ne-a spus Alin Constantin, de la organizația municipală de tineret a PDL.