Peste 100 de medici de familie, la cursurile Universității de Vară „V. Voiculescu” de la Buzău
Sâmbătă, 6 septembrie, timp de câteva ore, la Hotel „Pietroasele” s-au desfășurat cursurile postuniversitare ale ediției a XI-a a Universității de Vară „V. Voiculescu” – manifestare susținută de Colegiul Medicilor din Buzău și coordonată de prof. dr. Valeriu Bistriceanu. În acest an, tematica principală a comunicărilor a fost Apa.