Escrocherie prin metodă clasică şi la o staţie de benzină
Gestionarul a fost păcălit de două cliente cărora le-a dat restul, fără a primi bani pe marfa vândută
Tot printr-o metodă veche, dar eficientă, a fost păcălit la sfârşitul săptămânii trecute un angajat al unei benzinării de pe raza municipiului Buzău, acesta fiind înşelat de două cliente care l-au dus cu vorba, făcându-l să uite să le mai încaseze banii pentru un pachet de ţigări pe care acestea i l-au cerut.