Un râmnicean băut a intrat în magazin cu tot cu maşină
Pierduse total controlul volanului, după ce acroşase un alt autoturism parcat
Un tânăr de 23 de ani, Râmnicu Sărat, a chefuit temeinic de cu seară până aproape de ivirea zorilor, la momentul în care s-a hotărât să plece spre casă, chiar dacă era serios ameţit. Nu ar fi fost niciun impediment acest lucru, oricui i se poate întâmpla, însă râmniceanul a ţinut morţiş să plece acasă cu maşina, niciunul din tovarăşii de băutură neîncercând să îl oprească.