Muncitor strivit sub bena unei basculante
Bărbatul lucra la dezmembrarea vehiculului, în curtea unei firme de reciclare
Un bărbat de 34 de ani din Săpoca a murit, sâmbătă dimineaţă, la locul de muncă, în timp ce lucra cu un aparat de sudură la dezmembrarea unei basculante. Omul era angajat cu acte în regulă, după cum au constatat ulterior inspectorii de muncă, la o societate din Buzău ce are ca obiect de activitate recuperarea materialelor reciclabile, iar în ziua respectivă primise sarcina de a dezmembra o autobasculantă ajunsă le fier vechi.