Trei enoriași, excluși din Biserica Ortodoxă de către Arhiepiscopul Ciprian
Măsură fără precedent luată în Arhiepiscopia Buzăului și a Vrancei, prin care trei enoriași ai Bisericii „Sf. Andrei” din Focșani au fost excomunicați (adică excluși din Biserica Ortodoxă), iar alți opt au fost canonisiți