Dosarul condamnării ambulanțierului care a forțat intrarea într-o intersecție aglomerată din Buzău, trimis la rejudecare
Doi ani și patru luni le-a luat anchetatorilor și procurorilor să trimită în instanță dosarul accidentului produs în vara lui 2015 la intersecția bulevardelor Unirii și Bălcescu, soldat cu rănirea gravă a unei femei, și în care au fost implicate o autospecială a Serviciului Județean de Ambulanță Buzău și un autoturism de teren, și doar … Citește mai mult