Şi-a înfiinţat plantaţii de viţă de vie nobilă, dar „a uitat” să plătească TVA-ul
*Viticultorul ilfovean este suspectat de evaziune fiscală în valoare de aproximativ 300.000 de lei de poliţiştii Serviciului de Investigare a Fraudelor Buzău
Un viticultor ilfovean a intrat în atenţia oamenilor legii după ce a înfiinţat o plantaţie de viţă de vie nobilă fără a înregistra în contabilitate operaţiuni comerciale în valoare de 1.968.322 de lei derulate cu o firmă din Franţa.