Aproape 450 de pietoni amendaţi pentru că au traversat neregulamentar
În perioada 14 – 27 octombrie, pe raza judeţului Buzău a fost desfăţurată o acţiune ce a vizat combaterea nerespectării dispoziţiilor legale de către conducătorii de vehicule privind acordarea priorităţii de trecere pietonilor angajaţi în traversarea regulamentară a drumului public, precum ţi nerespectarea de către pietoni a normelor privind circulaţia pe drumurile publice.