Prima etapă a campaniei de ecologie și mediu „EcoAtitudine=Responsabilitate, Informație, Actiune“, ediția 2014, s-a încheiat, la Buzău, prin festivitatea – desfășurată la Sala Mare a Consiliului Județean în prezența autorităților de mediu județene și a partenerilor implicați în campanie – în cadrul căreia școlile câștigătoare din municipiul Buzău au fost premiate.
Școala Gimnazială nr.11și-a adjudecat concursul „Reciclarea EcoAtitudine”. Premiul, constând într-o tablă magnetică Smart, a fost înmânat responsabilului de proiect, respectiv profesoarei Veronica Grozavu. Pe a doua poziție s-a clasat Școala Gimnazială”Ion Creangă”, câștigătoare a unui panou portabil de baschet, al treilea loc fiind adjudecat de Școala ”Episcop DionisieRomâno”, premiul constând într-un ecran de proiecție de ultimă generație. Concursul „Agentul EcoAtitudine”, o provocare pentru cadrele didactice implicate în campanie, a fost câștigat de Rodica Gheorghe, profesor coordonator de la școala gimnazială”George Emil Palade”.