S-au terminat banii pentru calificarea forței de muncă
Până la mijlocul anului, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Buzău a reușit să cheltuiască toți banii pentru calificarea buzoienilor aflați în șomaj. Cu alte cuvinte, instituția buzoiană de ocupare a reușit să organizeze cursuri de calificare pentru joburile ofertate de angajatori, astfel încât buzoienii aflați în căutarea unui loc de muncă să găsească … Citește mai mult