Aur şi argint pentru Baboi la “Naţionale”
*Micuţa atletă şi-a adjudecat titlul la 80 de metri plat şi a terminat a doua la săritura în înălţime
Recent, la Bucureşti, au avut loc Campinatele Naţionale de Atletism în aer liber, destinate juniorilor 1, întrecere la care Buzăul a fost reprezentat de o singură sportivă, Andreea Marina Baboi, elevă a profesorului Gabi Nicolau, sportivă legitimată la Liceul cu Program Sportiv “Iolanda Balaş Soter”.