Un lucrător de la Electrica, în vârstă de 34 de ani, și-a pierdut, luni, viața, după ce a căzut cu stâlpul pe care lucra la înlocuirea rețelei electrice. Evenimentul nefericit s-a petrecut în urma prăbușirii unui copac din apropiere, peste liniile de transport energie electrică. Se pare că un alt angajat, fără a lua măsurile de prevenire ce se impun, ar fi tăiat copacul, iar crengile acestuia ar fi lovit liniile de transport energie electrică care, din cauza tensiunii, au smuls stâlpul din pământ. Bărbatul a căzut fără suflare la pământ, neavând nicio șansă de scăpare. Cazul a fost preluat procurorii criminaliști și de inspectorii ITM, care vor stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul și vor face încadrarea legală a evenimentului.