Tinerii liberali ,,iubesc românește“ de Dragobete

Tinerii liberali buzoieni vor colinda muncipiul, luni, 24 ­fe­bruarie, în ziua de Dragobete, în căutare de cupluri care consideră că ,,povestea lor de dragoste este magică și merită împărtășită întregii lumi”. Aceasta pentru că, după cum spune liderul TNL Buzău,

Florin Colgiu, organizația pe care o conduce dorește să marcheze această sărbătoare cu toți cei care se iubesc, indiferent de vârstă.

,,Cred că, pentru fiecare dintre noi, dragostea este elementul cel mai important al vieții noastre, iar de ­Drago­bete avem ocazia să îi demonstrăm persoanei iubite ceea ce simțim! Noi, tinerii liberali, vrem să sărbătorim această sărbătoare românească împreună cu toți cei care se iubesc, indiferent de vârstă”, a declarat Florin Colgiu, președintele TNL Buzău.

Astfel, tinerii liberali vor oferi cuplurilor câte o amintire a zilei de Dragobete, sub forma unei fotografii, cele mai frumoase perechi urmând să câștige, prin tragere la sorți, o cină romantică la un restaurant buzoian. ,,Invităm toți buzoienii care iubesc să fie alături de noi la această acțiu­ne, să iubească românește și să aibă o zi de Dragobete plină de dragoste”, a mai spus Florin Colgiu.