Directorul Poștei buzoiene, Faustin Scântei, se visează un al doilea Boșcodeală al Buzăului,
cel puțin în ceea ce privește ,,eficiența” în cele două campanii care au marcat viața politică românească a ultimei luni și jumătate: recolta de trădători politici și afișajul electoral ilegal.
Dacă la prima a fost printre campioni, dovadă stând desele luări de poziție ale partidelor din opoziție, care l-au acuzat în mai multe rânduri de presiuni asupra aleșilor locali PDL și PNL, Faustin nu se dezminte nici în ceea ce privește afișajul. Aici nici măcar nu mai este nevoie să-i ascultăm pe reprezentanții opoziției, imaginile vorbind de la sine!