Cine n-are naș șef de partid, să-și cumpere, cam așa trebuia să se fi gândit un cunoscut om de afaceri buzoian din domeniile Internetului
și al ,,entertaiment-ului”, în momentul în care a decis să se lanseze și în cel al farmaciilor, profitând de calificarea soției.
Drept pentru care a trecut la ,,atac” în comunele păstorite de primari supuși nașului, pentru care unde-i lege e și tocmeală. Așa s-a întâmplat la Zilișteanca, Poșta Câlnău, unde și-a amenajat o farmacie într-o anexă a dispensarului aflat în proprietate publică, fără a avea la mână o hotărâre de consiliu local în acest sens.
Aceasta pentru că primarul, spuneam, are aceeași culoare politică precum nașul șef de partid. Care naș este, pe deasupra, prieten cu stomatologul Bănicioiu, ministrul Sănătății. În aceste condiții, credeți că mai mișcă cineva în front?