Un buzoian de 38 de ani este cercetat de polițiști, după ce a fost depistat, la un control în trafic, la volanul unei mașini înmatriculate în Germania.
Verificările polițiștilor au relevat faptul că autoturismul condus de buzoian figurează în bazele de date ca fiind furat din Germania la data de 28 aprilie 2015.
Atât conducătorul auto, cât și ceilalți pasageri din mașină, respectiv trei tineri, au fost conduși la sediul Inspectoratului de Poliție Județean Buzău pentru continuarea cercetărilor, iar autoturismul a fost indisponibilizat.