,,Cercetat penal, vând benzinărie“

Deputatul UNPR Titi Holban și-a scos la vânzare benzinăria care era să arunce în aer un întreg cartier din Râmnicu Sărat, după ce ­re­zervorul de motorină a luat foc din pricina unui dispozitiv

artizanal cu ajutorul căruia angajații își luau singuri lefurile pe care proprietarul uita să le plătească la timp. Gurile rele de prin târg au început deja să lanseze supoziții pe marginea acestui gest.

Unii zic că Titi Holban, scăpat de pușcărie prin zidul pe care deputații puterii l-au făcut în fața Direcției Naționale Anticorupție, care-l cercetează pe motiv de șpagă neonorată, ar vrea să-și pună la adăpost o parte din avere. Alții susțin că deputatul râmnicean ar avea mare nevoie de cash, pentru a-și plăti datoriile către alte persoane cărora le-a prmis diverse lucruri și nu s-a ținut de cuvânt; nu de alta, dar, la o adică, aceștia ar putea face coadă, cu toții, la poarta DNA.

Cu siguranță, adevărul este pe undeva la mijloc și ar trebui căutat prin condicuța doamnei Marta.