Subprefectul George Sava ia locul Mariei Buleandră la Casa Albă

Schimbare la vârful Ins­ti­tuției Prefectului județului Buzău. Subprefectul George Sava preia conducerea Prefecturii, în locul Mariei Bulean­dră, care și-a dat demisia din funcția de prefect după ce a fost trimisă în judecată de DNA în dosarul privind retroce­darea ilegală a peste 5.000 de hectare de pădure la Gura Teghii.

Program tip after school pentru elevii de la Liceul „D. Filipescu“, prin Proiectul „Pași spre viitor“

Ieri, la Liceul Tehnologic „Dimitrie Filipescu“, într-un cadru festiv, a fost inaugurat proiectul „Pași spre viitor“, dedicat elevilor acestei unități școlare buzoiene. Este vorba despre un proiect sponsorizat de GKN > Hoeganaes Romania și destinat dezvoltării identității vocaționale și pregătirii tinerilor pentru carieră.