Judecătorii de la Rm. Sărat i-au dat lovitura președintelui Consiliului Județean Vrancea, Marian Oprișan
Șeful Consiliului Județean Vrancea, Marian Oprișan, a pierdut, pe fond, procesul cu Inspectoratul Județean de Poliție Buzău, pe care l-a chemat în judecată ca să scape de sancțiunea contravențională cu care s-a ales la sfârșitul lui 2017 în județul nostru. Oprișan a fost prins atunci conducând cu 191 de kilometri la oră, pe DN2-E85, în … Citește mai mult