Buzoian încarcerat, salvat de șoferii aflați în trafic

     Un bărbat în vârstă de 35 de ani, din Buzău, care s-a răsturnat cu mașina într-un șanț de pe marginea drumului național 2B, a fost salvat, ieri, de șoferii aflați în trafic. Se pare că bărbatul ar fi adormit la volan, și astfel a pierdut controlul volanului, mașina părăsind carosabilul. Bărbatul, rămas încarcerat în autoturismul avariat, a fost scos de câțiva șoferi aflați în zonă în acel moment și dus apoi la Spitalul Județean Buzău de un echipaj SAJ. Evenimentul rutier a avut loc în zona localității Bentu. Urmează ca polițiștii să stabilească cu exa­ctitate împrejurările în care s-a produs accidentul.