Companiile din domeniul gazelor și electricității, suprataxate de Guvern
Guvernul ia în calcul creșterea redevențelor la petrol și gaze sau suprataxarea companiilor din sectorul gazelor și energiei electrice, pe măsură ce prețurile reglementate vor fi eliminate, potrivit Mediafax. Există posibilitatea ca, odată cu procesul de liberalizare a tarifelor la energia electrică și gaze naturale, să fie mărite și redevențele sau să suprataxeze companiile ce activează în acest domeniu.