Nu ai angajat persoane cu handicap, virezi la bugetul de stat
*Măsura se încadrează în iniţiativele de susţinere a persoanelor cu deficienţe
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Buzău informează, prin intermediul unui comunicat de presă, că, potrivit Legii nr. 448/2006 privind protecţia şi promovarea drepturilor persoanelor cu handicap, autorităţile şi instituţiile publice, persoanele juridice, publice sau private, care au cel puţin 50 de angajaţi, au obligaţia de a angaja persoane cu handicap în proporţie cu cel puţin 4 la sută din numărul total de angajaţi.