Duminică a avut loc cea de a doua extragere lunară a Loteriei bonurilor fiscale emise în perioada 1–31 iulie 2015. Astfel, la extragerea desfășurată în studioul Loteriei Române au fost desemnate câștigătoare bonurile fiscale emise în data de 23 iulie 2015, cu valoarea de 364 lei.
Începând de luni, 17 august, deținătorii de bonuri câștigătoare pot depune cereri de revendicare a premiului, la oricare dintre sediile Agenției Naționale de Administrare Fiscală. Alături de cerere, revendicatorii premiilor vor depune bonul fiscal câștigător în original și o copie după actul de identitate. Aceștia au la dispoziție, începând de luni, 17 august, 30 de zile pentru a revendica premiul.
După centralizare, dacă numărul bonurilor câștigătoare va depăși 100, se va organiza a doua extragere pentru a se determina maximum 100 de bonuri câștigătoare. Rezultatele finale vor fi postate pe site-urile Ministerului Finanțelor Publice, Agenției Naționale de Administrare Fiscală și Companiei Naționale Loteria Română pentru o perioadă de 30 de zile.