Prinși de polițiști, după ce au pus la pământ 6 arbori de la Ocolul Silvic Rm Sărat

   În timp ce desfășurau o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților la regimul silvic, polițiștii din cadrul Postului de poliție comunal Puiești au depistat doi bărbați, de 61 și de  25 de ani,  în timp ce puneau la pământ mai mulți arbori.

   Până la momentul surprinderii lor de către polițiști, cei doi bărbați au reușit să taie, fără drept, șase arbori de pe o suprafață care aparține Ocolului Silvic Rm Sărat.

   Prejudiciul urmează să fie calculat de reprezentanții Ocolului Silvic păgubit de cei doi tăietori de arbori.

   Pe numele celor doi a fost întocmit un dosar penal.

    Cercetările sunt continuate de polițiștii de la Postul de poliție comunal Puiești sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Rm Sărat.