Prinși de polițiști cu o „pradă“ de 700 de kilograme de porumb transportată cu căruța

   În urma verificării încărcă­turii unor atelaje,  polițiștii  din cadrul Postului de poliție comunal Robeasca au constat că marfa transportată spre domicilii de către doi bărbați și o femeie era, de fapt, furată.

   Este vorba despre trei localnici din Robeasca, cu vârste de 48, 40 și 35 de ani, care au sustras aproximativ 700 de kilograme de porumb știuleți de pe un teren din extravilanul satului Robeasca, ce aparține unei societăți comerciale.

   Aceștia au încărcat porumbul în căruțe și îl transportau către casele lor, când au fost depistați de polițiști.

   Marfa a fost recuperată și predată societății păgubite. Polițiștii continuă cercetările pentru documentarea întregii activități infracționale a celor trei făptași.