Pe Șoseaua Nordului din municipiul Buzău, s-a produs un accident de circulație pe 15 septembrie, din care a rezultat rănirea unui tânăr în vârstă de 25 de ani.
Din cercetările efectuate de polițiștii rutieri reiese că un buzoian de 60 de ani, aflat la volanul unui autoturism din direcția Focșani către Buzău, a efectuat manevra de întoarcere fără să se asigure.
A încălcat marcajul longitudinal simplu continuu, moment în care a intrat în coliziune cu o motocicletă condusă în aceeși direcție de un tânăr de 25 de ani.
Din impact a rezultat rănirea motociclistului, care a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Buzău pentru îngrijiri medicale.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar polițiștii continuă cercetările.