Un bloc de pe Bulevardul ,,N.Bălcescu“, scena sinuciderii unui medic militar

   Ieri dimineață, mai mulți buzoieni au fost martorii unui eveniment dramatic produs pe Bulevardul ,,N.Bălcescu”.  Aceștia au constatat șocați că bubuitura puternică pe care au auzit-o în preajma blocului 12 din zonă a fost, de fapt, provocată de aruncarea în gol a unui bărbat, care a decis să-și încheie socotelile cu viața.

   Au sunat imediat la 112, iar un echipaj medical de pe Ambulanță a încercat în zadar, timp de 20 de minute,  să-l resusciteze pe bărbatul care s-a aruncat de pe bloc, după care a fost declarat decedat.

   Bărbatul care a recurs la acest gest disperat avea 53 de ani, fusese medic militar și activase în București și la Boboc. Acesta nu locuia în blocul de pe care a decis să-și curme viața, ci pe Bulevardul Unirii.

   Se pare că ultimii ani din viață l-au copleșit după decesul soției sale, iar o depresie adâncă l-a împins să se sinucidă.

   Polițiștii au găsit asupra lui două scrisori de adio, adresate fiului său, student, și mamei sale, cărora le cerea iertare pentru durerea ce le-a pricinuit-o prin decizia sa tragică.