Carambol cu patru autoturisme în apropiere de Țintești, soldat cu victime

   Nu a păstrat distanța regulamentară și a creat un ade­vărat carambol în apropierea localității Țintești.

   Joi, în jurul orei 8,30, pe DN 2B, în afara localității Țintești, s-a produs un accident de circulație.

   Din primele cercetări efectuate de echipa operativă a rezultat că, în timp ce condu­cea un ansamblu de vehicule din direcția Buzău către Bră­ila, un bărbat de 45 de ani din județul Dolj nu a păstrat o distanță de siguranță și a intrat în coliziune cu un autoturism condus în fața sa de către o femeie de 36 de ani din municipiul București. În urma impactului, mașina bucureștencei a intrat în coliziune cu un autoturism condus din sens opus de un gălățean de 26 de ani, autotu­rismul acestuia fiind proiectat într-un alt autoturism condus de către un tânăr de 27 de ani din comuna Gălbinași.

   În urma accidentului, doi conducători auto și un pasager au suferit vătămări și au fost transportați la Spitalul Jude­țean de Urgență Buzău pentru îngrijiri de specialitate.

   În cauză s-a întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de polițiștii rutieri.