Pasagerii unui microbuz de Buzău au văzut moartea cu ochii pe o șosea din Vrancea

    Pasagerii unui microbuz înmatriculat în județul Buzău au văzut moartea cu ochii pe o șosea din județul Vrancea.

   Potrivit Serviciului Rutier al IGPR, în cursul zilei de miercuri, 17 iunie, un sofer care conducea un microbuz înmatriculat în Buzău, a adormit la volan pe DN 2, pe raza localității Păulești din județul Vrancea, izbindu-se cu mașina de un cap de pod. În urma impactului, patru persoane au suferit răni destul de grave, fiind transportate la spital pentru investigații.

   Potrivit informațiilor oficiale, șoferul unui microbuz înmatriculat în Buzău, care se deplasa dinspre Focșani spre Râmnicu Sărat și în care se aflau patru pasageri din județul Vrancea, a pierdut controlul volanului, autovehiculul ieșind de pe șosea și izbindu-se de un cap de pod. Șoferul microbuzului a suferit răni minore, el declarând, după accident, că, din cauza oboselii, a adormit la volan.