* Deşi visa de mic să devină pilot, studentul Ştefan Coropeţchi nu a simţit plăcerea zborului decât o singură oră
La o zi după tragedia aviatică produsă în apropiere de Poşta Câlnău, primul ministru Victor Ponta şi ministrul Apărării, Corneliu Dobriţoiu, au ţinut să aducă personal un omagiu celor patru militari morţi în accident şi să încerce să aducă măcar o undă de alinare în sufletele familiilor îndoliate.
* Deşi visa de mic să devină pilot, studentul Ştefan Coropeţchi nu a simţit plăcerea zborului decât o singură oră
La o zi după tragedia aviatică produsă în apropiere de Poşta Câlnău, primul ministru Victor Ponta şi ministrul Apărării, Corneliu Dobriţoiu, au ţinut să aducă personal un omagiu celor patru militari morţi în accident şi să încerce să aducă măcar o undă de alinare în sufletele familiilor îndoliate.
Locul în care s-a prăbuşit elicopterul IAR 316 B a fost transformat, vineri, într-un altar pe care au fost amplasate crucile cu numele celor patru militari şi portretele acestora. În jurul orei 11,00, rudele celor patru aviatori au început să sosească, minute în şir vărsând lacrimi amare pe fotografiile pe care le strângeau la piept, ca şi cum i-ar fi îmbrăţişat pe cei dragi. La fel de îndureraţi erau şi colegii celor patru aviatori care îşi stăpâneau cu greu emoţiile, în timp ce alţi militari făceau ultimele pregătiri pentru aterizarea elicopterului oficial. La ora 11,30, elicopterul cu cei doi demnitari a aterizat, Victor Ponta şi Corneliu Dobriţoiu mergând prima dată la rudele îndoliate, cărora le-au prezentat condoleanţe şi pe care le-au asigurat de tot sprijinul moral şi material de care vor avea nevoie. A urmat apoi un ceremonial militar religios la finalul căruia cei doi demnitari au aprins câte o lumânare şi s-au recules în faţa fotografiilor şi crucilor pe care erau scrise numele celor patru militari: căpitan comandor Mitică Docuz, maistru militar Cătălin Topoliceanu, maistru militar Viorel Cojocaru şi studentul militar Ştefan Coropeţchi.
Au murit în ziua în care şi-au comemorat colegii
O coincidenţă stranie face ca între cele trei accidente aviatice în care au fost implicate aparate de zbor ale unităţii de la Boboc să existe unele asemănări, tragedia de joi, în care şi-au pierdut viaţa patru aviatori, având câteva aspecte în comun atât cu accidentul produs la începutul lui 2004, cât şi cu cea mai mare catastrofă din istoria Forţelor Aeriene, accidentul aviatic din 2010, de la Tuzla.
Primul din seria accidentelor aviatice care au afectat unitatea de la Boboc s-a petrecut în data de 29 iunie 2004. Ca şi în cazul accidentului de joi, evenimentul s-a produs tot în zona localităţii Poşta Câlnău, la câţiva kilometri de unitatea militară de unde decolase aparatul de zbor. De asemenea, este vorba despre acelaşi tip de elicopter, IAR 316 B Alouette, care s-a prăbuşit pe câmp în timp ce efectua o misiune tip sondă meteo, avându-i la bord pe locotenent comandorul Dănuţ Dumitrache, pe locotenent comandorul Fănel Viorel Belu şi pe maistrul militar principal Constantin Plăiaşu. Ca şi în cazul elicopterului prăbuşit joi, echipajul a pierdut legătura radio cu baza şi a dispărut de pe radar, epava elicopterului fiind ulterior găsită pe câmp, mistuită de flăcări. Toţi cei trei membri ai echipajului au murit, iar trupurile au fost carbonizate.
Următorul accident aviatic în care a fost implicat una aparat de zbor de la Boboc a avut loc în 2010, tot pe data de 5 iulie. Un avion AN2 s-a prăbuşit atunci la Tuzla, iar după impactul cu solul a luat foc, murind atunci 12 oameni, printre care şi comandorul Nicolae Jianu, comandantul unităţii de la Boboc, locotenent comandorul Cătălin Vicenţiu Antoche, locotenent Lavinia Guită şi maistrul militar Răzvan Rângheţ, toţi militari în cadrul aceleiaşi unităţi. Cei patru militari aflaţi la bordul elicopterului prăbuşit joi au murit în aceeaşi zi în care şi-au comemorat colegii, iar când au urcat în aparatul de zbor nu s-au gândit că într-o oră îi aştepta aceeaşi soartă.
Primul şi ultimul zbor
Dintre toţi cei patru militari aflaţi la bordul elicopterului prăbuşit, studentul de 19 ani Ştefan Coropeţchi era cel mai neexperimentat, ziua fatidică fiind totodată şi ziua când urma să zboare prima dată. Student în anul I al Academiei Forţelor Aeriene, îşi dorea de mic să zboare şi de aceea îşi alesese această carieră. Fusese trimis pentru instrucţie la Boboc, iar joi a fost pentru el ziua cea mare, ziua când urma să zboare pentru prima dată. Nu a urcat la manşă, ci în spatele instructorului, urmând să urmărească manevrele acestuia şi să se acomodeze cu aparatul de zbor. Din păcate, în mai puţin de o oră după ce şi-a văzut îndeplinită dorinţa de o viaţă, zborul i s-a frânt brusc, odată cu prăbuşirea elicopterului.
Anchetă în desfăşurare
Cauzele care au dus la producerea tragediei de joi sunt încă departe de a fi elucidate, fiind nevoie de o expertiză amănunţită a rămăşiţelor elicopterului prăbuşit pentru a se putea trage o concluzie. Epava aparatului de zbor a fost adunată bucată cu bucată de pe câmp şi apoi transportată într-un hangar din cadrul unităţii militare de la Boboc, unde urmează a fi supusă mai multor expertize pentru a se stabili dacă accidentul a avut la bază cauze tehnice, mai precis dacă a fost vorba de o defecţiune a aparatului sau dacă evenimentul a fost cauzat de o eroare umană. Zborul era un zbor de instrucţie, iar în momentul accidentului la manşă se afla căpitanul cămandor Mitică Docuz, un pilot experimentat, cu peste 1700 de ore de zbor la activ. Ancheta în acest caz este coordonată de o comisie constituită la nivelul Statului Major al Forţelor Aeriene.
„Asta este, zburăm cu ce avem”
Accidentul aviatic de săptămâna trecută trecută readuce în atenţie problema dotării Armatei Române, implicit a Forţelor Aeriene, multe dintre vehiculele de luptă şi aparatele de zbor fiind învechite, uzate atât fizic, cât şi moral şi nemaiputând prezenta siguranţă pentru militarii care le folosesc. De altfel, în urma accidentului de la Tuzla, avionul AN 2 a fost scos definitiv din uzul Forţelor Aeriene, după ce s-a stabilit că tragedia a avut la bază probleme tehnice ale aparatului de zbor.
Prezenţi la locul accidentului produs joi, Victor Ponta şi Corneliu Dobriţoiu au abordat la rândul lor această problemă, fiind de acord că dotările armatei sunt vechi şi depăşite, dar nelăsând să se întrevadă vreo soluţie concretă.
Astfel, premierul a declarat că „E foarte clar că dotarea tehnică, fondurile alocate în ultimii ani, pot duce la asemenea tragedii. Nu vreau să mă pronunţ, pentru că nu ştiu exact care a fost cauza, dar pe de altă parte, e o realitate cruntă; în Afganistan, acolo unde e război, dar unde dotările sunt corespunzătoare, pierdem parcă mai puţine vieţi decât acasă, în stare de pace… iar asta trebuie să ne dea de gândit la toţi”.
Referindu-se la aceeaşi problemă, ministrul Apărării a precizat: „Pe oamenii aceştia îi ţine în picioare pasiunea pentru zbor. Zburăm cu echipamentele pe care le avem; categoric că ne preocupă să dimensionăm un buget raţional pentru Armată şi să proiectăm o strategie de înzestrare. Dacă în urma analizei tehnice comisia identifică ce cauze au determinat tragedia şi, dacă celelalte elicoptere vor corespunde din punct de vedere tehnic, asta este, zburăm cu ele”.
{loadposition zgalerie07091}