Consilierii locali PDL din Vadu Pașii: „Locuitorii comunei au parte de ceea ce au votat!“

Consilierii locali demo­crat-liberali din Vadu Pașii fac un apel la memoria locuitorilor comunei, cerân­du-le să facă o comparație între modul în care au fost sprijiniți în urmă cu doi ani, când viscolul și căderile masive de zăpadă le-au afectat comunitatea, și ceea ce se întâmplă în aceste zile, când noii aleși locali, dar și parlamentarii Uniunii Social Liberale din Colegiul 7, i-au lăsat de izbeliște.

,,Ninsoarea din ultimele zile care a calamitat comuna Vadu-Pașii ne duce cu gândul la modul în care autoritățile de acum doi ani au gestionat o criză asemănătoare, de la sfârșitul lunii ianuarie 2012. Cetățenii comunei își vor aminti cu siguranță că, în urmă cu doi ani, regretatul primar Neluș Grama, împreu­nă cu deputatul de Buzău Cezar Preda, s-au aflat alături de ei, mobilizând resurse umane și utilaje pentru limitarea efectelor ninsori și viscolului, intervenind pentru aducerea unor echipe din întreaga țară, care au refăcut rețelele electrice afectate, precum și pentru acordarea unor ajutoare consistente familiilor aflate în dificultate din cauza viscolului. De ce au avut parte acum oamenii din comuna Vadu-Pașii? De un primar care a stat închis în casă și care a fugit până și de vicepremierul Dragnea, de o administrație care a catadicsit să degajeze drumul principal doar când  s-a auzit de vizita unor oficiali de la București și care au lăsat oamenii în grija Armatei și Jandarmeriei, dar și de parlamentarii USL din colegiul 7, senatorul Eugen Teodorovici și deputatul Marcel Ciolacu, care au strălucit prin absență, nemaifiind văzuți în comună din campania electorală din decembrie 2012”, afirmă, într-un comunicat de presă, consilierii locali ai Partidului Democrat Liberal din comuna Vadu Pașii.