Picătura cu Otravă / Doamna Marta se mută la Râmnic?

V-o mai amintiți pe Andreea Marta, proxeneta de serviciu a unor importante nume ale PSD și PNL? Tocmai când credeam că și numele ei se va pierde din memoria publică,

am aflat că și ea este una dintre persoanele care beneficiază din plin de prevederile noilor Coduri,  Penal și de Procedură Penală, în luna martie, magistrații Judecătoriei Sectorului 1 ridicându-i interdicția de a părăsi țara. În mod inutil, spunem noi, pentru că gândurile ei nu se îndreaptă către destinații calde, ci mult mai aproape de Capitală, spre săratul târg al Râmnicului.

Unde un parlamentar, fost liberal, actualmente înregimentat în partidul generalului-chelner de popotă Gabriel Oprea, ar fi dispus să-i întindă o mână de ajutor. Gura râmnicenilor, slobodă tare, dacă este să dăm crezare bârfelor preluate de www.ramnicpres.ro, șușotește că Titi Holban, căci despre el este vorba, i-ar fi oferit Andreei Marta un post de consilier parlamentar, la noul sediu al biroului său de deputat, sediu pe care îl împarte cu… PNȚCD. Asta cică în virtutea vechilor relații re­ciproc avantajoase pe care cei doi le aveau în perioada de glorie a ,,Doamnei Marta”.