Lipsa spațiilor de joacă pentru copii, lipsa spațiilor verzi și pasivitatea polițiștilor locali față de cetățenii care aruncă gunoiul menajer pe
stradă sunt numai trei dintre problemele pe care cetățenii din cartierele Poștă și Mihai Viteazu le-au semnalat consilierilor municipali ai Partidului Democrat-Liberal care, joi după-amiază, împreună cu membrii Biroului Permanent Local ai PDL Buzău, au vizitat zona.
,,Locuitorii acestor cartiere au fost plăcut impresionați de vizita noastră, ei fiind obișnuiți să vadă politicienii prin cartier doar în timpul campaniilor electorale. Consilierii municipali și-au notat problemele semnalate, urmând ca aceastea să-și găsească rezolvarea în ședințele Consiliului Local. Cu această ocazie, am reușit să strângem peste 1.000 de semnături pentru retragerea taxei pe apa meteorică. Vizitele noastre în cartierele Municipiului Buzău vor continua”, spune președintele interimar al organizației municipale PDL Buzău, George Vlad.